Dziennikarka i reportażystka z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Autorka materiałów radiowych, prasowych i telewizyjnych m.in. dla Radia Opole, TVP, TVN, Polsatu, a także mediów zagranicznych: BBC, The Guardian (Wielka Brytania), NRK (Norwegia), KAN (Izrael), CNN i SACT (USA), Frankfurter Allgemeine Zeitung (Niemcy). Laureatka nagród w polskich i zagranicznych konkursach reportażowych. Właścicielka firmy medialnej, zajmującej się obsługą największych w Polsce młodzieżowych organizacji pozarządowych.
Strażaczka OSP i instruktorka harcerska. Miłośniczka niskobudżetowych podróży - tych bliskich, i tych dalekich. Przewodniczka turystyczna po Opolszczyźnie, od lat zakochana w Teksasie i Londynie.​​​​​​​
Od kilkunastu lat z powodzeniem prowadzi własną firmę fotograficzną i projektową świadczącą m.in. usługi public relations i wsparcia marketingu. Kilka lat pracy w dziale marketingu międzynarodowego koncernu pokazało dostatecznie blaski (i cienie) korporacyjnego stylu pracy i doprowadziło do otwarcia własnej firmy. Z zamiłowania fotograf. Pracował dla firm międzynarodowych (Fotojoker, HP, Nikon, CEWE, Imfitex, Global Colors Polska, Spotlight), przy organizacji Mistrzostw Świata (jako fotograf i konsultant PR), Pucharów Europy, dla organizacji NGO, organizacji politycznych i samorządów lokalnych.

Z miłości do rodzinnego Śląska wspierał projektowo wiedzą i doświadczeniem ideę mostu Śląsk-Texas opartej na XIX-wiecznej emigracji do USA z naszego regionu. Prywatnie lubi muzykę country i folk. Mąż Joasi, tato Wiktorii, Judyty, Dominika i Mateusza.
Przy tworzeniu projektu współpracują:
Adrian Chimiak – realizator dźwięku, reportażysta, wspiera ideę od początku i mobilizuje do jeszcze większego wysiłku realizatorskiego.
Radosław Dimitrow – dziennikarz, twórca filmowy, realizuje w projekcie filmy promocyjne i konsultacje dot. strony wizualnej.
Wiktoria Liszka – uczennica I LO w Kędzierzynie-Koźlu, wnikliwa obserwatorka rzeczywistości, uczestniczka projektów Lowell Milken Center Discovery Awards oraz Szkoły Demokracji, w projekcie pisze transkrypcje nagrań.
Zuzanna Lesz – studentka marketingu internetowego, "opiekunka" naszego konta instagramowego.
Back to Top